trekking

Interesujące artykuły

North Face sklep, plecaki Wisport – hasła, pod którymi każda zainteresowana osoba znajdzie stosowne sprzęty i ubrania konieczne podczas wycieczek po górach.

Plecak miejski
Author: Alberto Ziveri
Source: http://www.flickr.com
W aktualnych czasach ludzie posiadają niewiele czasu dla siebie. Toteż wiele osób próbuje szukać dla siebie jakiś zainteresowań, którym mogliby przeznaczyć odrobinę czasu. Posiadanie własnego hobby po części zmusza ich do poszukiwania w czasie dnia odrobiny wolnego, które mogliby przeznaczyć właśnie na to zainteresowanie i rozwój swoich umiejętności z nim wiążących się.

Góry w zimie: w jaki sposób się uzbroić na zimowy wypad

wędrówki górskie
Author: Jørn Eriksson
Source: http://www.flickr.com
Zimą trekking w górach nie przynależy do najłatwiejszych. Opady śniegu, ziąb, wiatr, zawalone szlaki, zawężona widoczność i zagrożenie lawinowe wywołują strach u niejednego pasjonata trekkingu. By czuć się pewnie pomimo niełatwych warunków w górach zimą, do wyjazdu należy się właściwie przygotować. W czasie projektowania górskiej wycieczki najistotniejsze będzie zachowanie zdrowego rozsądku. A co prócz tego? Z całą pewnością niejednego zagrożenia pomogą nam ustrzec się: idealnie dobrane ubranie, profesjonalny ekwipunek i wiedza na temat panujących warunków pogodowych.

Sklep turystyczny oferujący damskie buty trekkingowe w wielu rozmiarach

buty trekkingowe
Author: Susanne DaDavidsson
Source: http://www.flickr.com
Żyjemy w czasach, kiedy mieszkańcy świata zaczynają zwracać coraz większą uwagę na zdrowy tryb życia. Często stykamy się z popularnymi bennerami, bilboardami, czy akcjami społecznymi, których celem jest zwrócenie uwagi ludności na rosnący problem otyłości czy innych coraz powszechniejszych chorób cywilizacyjnych.

Przygotuj się na wycieczkę na górskie szlaki, nabywając dobrej jakości sprzęt. To naprawdę istotne!

Wycieczka w góry
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Wyprawy w góry i wspinaczki po malowniczych trasach cieszą się wśród naszych rodaków rosnącym powodzeniem. Wizyta w górach zapewnia moc atrakcji, ponieważ można nacieszyć się świeżutkim powietrzem, kontemplować wspaniałe widoki, a czasami nawet upajać się spokojem, jeśli trafi się na mało oblegane szlaki. Do każdej wycieczki warto się jednakże właściwie przygotować, aby czuć się komfortowo, jak również być w czasie wyprawy bezpiecznym.

Last minute Peru, dalekie eskapady

Peru
Peru to nie jedynie kolebka jednej z najstarszych cywilizacji na świecie, lecz także jedno z najpiękniejszych położeń na Ziemi. Peru zachwyca na każdym kroku. Natura jest nieprawdopodobnie rozmaita, żyją w tym miejscu delfiny, lwy morskie, jaguary, alpaki. Stolica kraju Lima, to miasto kontrastów. Z jednej strony odnajdziemy w nim stare kolonialne centrum, także współczesną dzielnicę, a z drugiej, przyciągające się kilometrami wzdłuż brzegów Oceanu Spokojnego slumsy. Wybierając takie egzotyczne wyprawy, warto nie ulegać pierwszemu wrażeniu i podjąć próbę zapoznać bliżej metropolię Peru, albowiem z pewnością posiada ona swój niespotykany czar i proponuje dużo ciekawych przeżyć.

Bluzy termiczne, kurtki na wypady w góry męskie

bluza
Source: pixabay
Gdziekolwiek byśmy nie wychodzili/wyjeżdżali powinniśmy brać pod uwagę, żeby ubrać się odpowiednio. Czasem nie do końca jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie będą warunki atmosferyczne i czasem brak nam jakiejkolwiek sensownej odzieży na daną pogodę i sytuację. Tak, więc jeśli chodzi o sytuacje związane z aktywnym odpoczynkiem, czy chodzi nawet o wypad na grilla, czy nad jezioro albo o ognisko w lesie, to warto pamiętać, że bluzy termiczne okażą się świetną opcją. Osoba na imprezie pod chmurkom nigdy nie ma pewności, czy pogoda się nie zmieni.

Plecak: niezbędne wyposażenie każdego turysty wyruszającego na na wycieczkę w góry

plecak
Author: Alberto Ziveri
Source: http://www.flickr.com
Wśród stworzonych z myślą o górskich wędrówkach akcesoriów plecak jest jednym niezwykle ważnych. Górskie wędrówki to rzecz jasna konieczność posiadania nie tylko plecaka, ale na ogół również rozmaitych akcesoriów, które są potrzebne przy biwaku na górskim szlaku. Jakiego rodzaju akcesoria są nam potrzebne poza plecakiem? W jaki sposób wybierać plecak?

Pages