trekking

Interesujące artykuły

North Face sklep, plecaki Wisport – hasła, pod którymi każda zainteresowana osoba znajdzie stosowne sprzęty i ubrania konieczne podczas wycieczek po górach.

Plecak miejski
Author: Alberto Ziveri
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach ludzie posiadają niewiele czasu dla siebie. Toteż wiele ludzi próbuje szukać dla siebie jakiś zainteresowań, którym mogliby poświęcić trochę czasu. Posiadanie swojego hobby po części zmusza ich do wyszukiwania w czasie dnia odrobiny wolnego, które mogliby przeznaczyć właśnie na to hobby i rozkwit własnych umiejętności z nim wiążących się.

Góry w zimie: w jaki sposób się uzbroić na zimowy wypad

wędrówki górskie
Author: Jørn Eriksson
Source: http://www.flickr.com
W zimie trekking w górach nie przynależy do łatwych. Śnieg, ziąb, wiatr, zasypane marszruty, ograniczona widoczność jak też zagrożenie lawinowe wywołują lęk u niejednego pasjonata trekkingu. Żeby czuć się bezpiecznie pomimo niełatwych warunków w górach w zimie, do wyjazdu należy się odpowiednio przyszykować. W czasie projektowania górskiej wycieczki najważniejsze będzie zachowanie zdrowego rozsądku. A co oprócz tego? Zapewne niejednego niebezpieczeństwa pozwolą nam ustrzec się: doskonale dopasowane odzienie, profesjonalny sprzęt i wiedza na temat aktualnie panujących warunków pogodowych.

Last minute Peru, dalekie eskapady

Peru
Peru to nie jedynie kolebka jednej z najstarszych cywilizacji na świecie, lecz także jedno z najpiękniejszych położeń na Ziemi. Peru zachwyca na każdym kroku. Natura jest nieprawdopodobnie rozmaita, żyją w tym miejscu delfiny, lwy morskie, jaguary, alpaki. Stolica kraju Lima, to miasto kontrastów. Z jednej strony odnajdziemy w nim stare kolonialne centrum, także współczesną dzielnicę, a z drugiej, przyciągające się kilometrami wzdłuż brzegów Oceanu Spokojnego slumsy. Wybierając takie egzotyczne wyprawy, warto nie ulegać pierwszemu wrażeniu i podjąć próbę zapoznać bliżej metropolię Peru, albowiem z pewnością posiada ona swój niespotykany czar i proponuje dużo ciekawych przeżyć.

Przygotuj się na wycieczkę na górskie szlaki, nabywając dobrej jakości sprzęt. To naprawdę istotne!

Wycieczka w góry
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Wycieczki w góry i wspinaczka po pięknych szlakach radują się wśród naszych rodaków rosnącym powodzeniem. Wizyta w górach gwarantuje moc atrakcji, gdyż można upajać się świeżutkim powietrzem, kontemplować cudowne widoki, a czasem nawet upajać się ciszą, jeżeli natrafi się na mniej oblegane szlaki. Do każdej wycieczki warto się jednak właściwie przygotować, aby poczuć się komfortowo, jak też być podczas wyprawy bezpiecznym.

Bluzy termiczne, kurtki na wypady w góry męskie

bluza
Source: pixabay
Gdziekolwiek byśmy nie wychodzili/wyjeżdżali powinniśmy brać pod uwagę, żeby ubrać się odpowiednio. Czasem nie do końca jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie będą warunki atmosferyczne i czasem brak nam jakiejkolwiek sensownej odzieży na daną pogodę i sytuację. Tak, więc jeśli chodzi o sytuacje związane z aktywnym odpoczynkiem, czy chodzi nawet o wypad na grilla, czy nad jezioro albo o ognisko w lesie, to warto pamiętać, że bluzy termiczne okażą się świetną opcją. Osoba na imprezie pod chmurkom nigdy nie ma pewności, czy pogoda się nie zmieni.

Sklep turystyczny oferujący damskie buty trekkingowe w wielu rozmiarach

buty trekkingowe
Author: Susanne DaDavidsson
Source: http://www.flickr.com
Mamy okazję żyć w czasach, kiedy mieszkańcy świata zaczynają zwracać coraz większą uwagę na zdrowy tryb życia. Często spotykamy się z popularnymi reklamami, bilboardami, bądź kampaniami społecznymi, mającymi na celu zwrócenie uwagi ludności na rosnący problem otyłości bądź innych coraz powszechniejszych chorób cywilizacyjnych.

Plecak: niezbędne wyposażenie każdego turysty wyruszającego na na wycieczkę w góry

plecak
Author: Alberto Ziveri
Source: http://www.flickr.com
Wśród stworzonych z myślą o górskich wędrówkach akcesoriów plecak jest jednym niezwykle ważnych. Górskie wędrówki to rzecz jasna konieczność posiadania nie tylko plecaka, ale na ogół również rozmaitych akcesoriów, które są potrzebne przy biwaku na górskim szlaku. Jakiego rodzaju akcesoria są nam potrzebne poza plecakiem? W jaki sposób wybierać plecak?

Pages