Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Odpowiednie przygotowanie do biegania

Interesujące artykuły

Wśród mieszkańców dużych aglomeracji zapanowała moda na jogging. Coraz więcej Polaków ćwiczy, a prawie 40 procent wśród nich robi to systematycznie. Jak można zauważyć w tej sferze życia coraz prędzej doganiamy kraje Europy Zachodniej. Także z perspektywy ekonomicznej jest to bardzo dobry wskaźnik. Rosnące zainteresowanie wegetariańską kuchnią oraz sportem coraz liczniejszej rzeszy Polaków oznacza, że poziom życia w kraju wzrasta.
Aktywny styl życia to wciąż hobby zamożniejszych osób, z dużych aglomeracji, którzy wiedzą jak bardzo sport jest istotny dla zdrowia. Bieganie to pewny przepis na zdrowie dentysta żoliborz i dzięki niemu możemy zapobiec wielu schorzeniom w przyszłości, na przykład otyłości, a także poprawić swoją kondycję fizyczną. Dlaczego właśnie ta dyscyplina aktywności fizycznej zyskała sobie tylu zwolenników.

Według Ciebie prezentowany materiał jest niesłychanie interesujący? Jeśli tak, to wejdź także na pomocne wpisy (https://psychologslask.com.pl/seksuolog.html), które mają równie absorbujące zagadnienia.Przede wszystkim truchtać potrafi każdy, wystarczy mieć zapał i nie zniechęcić się na początku. Oprócz tego jest to czynność, którą można wykonywać wszędzie, bez specjalnego przygotowania. Z drugiej strony wielu amatorów biegania zapomina, że, jak każda aktywność fizyczna także bieganie wymaga odpowiedniego podejścia.Lekarze od medycyny sportowej ostrzegają, że nierozważne uprawianie joggingu może być przyczyną poważnych kontuzji. Lekarz sportowy Grażyna Więcek radzi, abyśmy, nim zaczniemy intensywnie trenować, wykonali niezbędne badania, które potwierdzą, że nie ma konkretnych przeciwwskazań do wzmożonego wysiłku.

Niestety powszechne mniemanie, że każdy może biegać to przesąd. Osoby, które zwłaszcza muszą przemyśleć uprawianie joggingu to osoby z dużą nadwagą, a także z chorobą serca. O bieganiu powinni zapomnieć także ci, którzy skarżą się na bóle kręgosłupa lub mają kłopot z stawami kolanowymi. Jeśli nie jesteśmy pewni stanu swojego zdrowia, zanim zaczniemy ostro trenować, należy udać do lekarza medycyny sportowej, który powie nam, czy jesteśmy w wystarczająco dobrej formie.

Także osoby całkowicie zdrowe, zanim zaczną przygodę z bieganiem muszą dobrze się przygotować. Drogie buty i modne sportowe ciuchy to nie wszystko. Przede wszystkim warto pamiętać o dłuższej rozgrzewce, a także rozciąganiu zaraz po bieganiu. Prawidłowy stretching, a także krótki masaż (więcej na stronie), mogą zapobiec tak zwanym “zakwasom mięśni” w następnym dniu. Tuż po joggingu mięśnie w nogach są naprężone, dlatego właśnie trzeba zadbać o ich rozruch, aby zapobiec częstym kontuzjom.


Source: http://www.rehabilitacje.org