jogging

Interesujące artykuły

Wygodne i ponadczasowe buty sportowe

buty do biegania
Author: Sneaker
Source: Sneaker
Gdy poważnie myślimy o wszelkich formach aktywności fizycznej, pierwsze co należy zrobić to wybrać właściwe buty. Przede wszystkim muszą być one dobrane do dyscypliny, którą chcemy uprawiać. Może mamy zamiar zacząć „chodzić”, lecz nie wiemy jakich butów potrzebujemy? Nordic Walking to sport absolutnie dla każdego. Potrzebne są jedynie dobre buty, kijki, strój sportowy i jesteśmy gotowi. Wygodnych butów warto dokonywać w sklepach internetowych, np. Nike sklep gdyż dają możliwość większego asortymentu oraz niższych cen.

Uprawianie sportu jest zdrowe i sprzyja i doskonałemu samopoczuciu

Author: malouette
Stawiając na ciągłe ruszanie się w połączeniu z dietą spodziewać możemy się świetnych efektów w krótkim czasie. Warto prędko znaleźć dyscyplinę sportu, która najbardziej będzie nam pasować, ponieważ tylko wówczas będziemy całkowicie usatysfakcjonowani i ochoczo podejmować będziemy aktywność fizyczną. Sport musi być dla nas w szczególności przyjemnością i najlepszym relaksem, byśmy nie poddali się za prędko. Znakomite efekty przynosi głównie systematyczność w ćwiczeniach.

Akcesoria dla biegaczy - zobacz co musisz mieć

bieganie
Author: iStock
Source: iStock
Pośród ważnych akcesoriów dla osób biegających, można przytoczyć takie jak: pasy biegowe do biegania, plecaki do biegania, kurtki i rękawiczki do biegania. Nie można także pominąć innych często używanych rzeczy takich jak: odtwarzacz MP3, którego odsłuchiwanie oprócz tego iż uprzyjemnia nam ćwiczenia, może nam również pozwolić na edukację czy po prostu radość słuchania audiobooku albo słuchania ukochanej muzyki albo stacji radiowej. Bieganie musi być dla uprawiających ten sport radością, sposobem na aktywny odpoczynek. Bieganie jest nie zbyt wymagającą formą sportu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie żebyśmy sobie nasze ćwiczenia zrobili jeszcze bardziej przyjemnymi.

Odżywki, które można stosować by być w dobrej formie

Po długiej jak i niezmiernie nużącej zimie pozostały już raczej tylko wspomnienia. Nadchodzące dni z pewnością będą coraz bardziej ciepłe, co sprawi, że będziemy zakładać lżejsze ubrania. Nie wszystkim to jednak będzie odpowiadać, albowiem niektórzy z nas przez okres dłuższej zimy zdołali nabrać parę niepotrzebnych kilogramów, których wiosną nie będzie można ukryć sporą ilością ubrań.

Zacznij się ruszać - poznaj ofertę sklepów sportowych

deskorolka
Author: Sport-Shop
Source: http://www.sport-shop.pl/
Wszyscy chórem powtarzają, że sport to samo zdrowie – nie ma w tym ani trochę przesady, jeśli rzecz jasna bierzesz się za to z rozmysłem i spokojem. Przede wszystkim, nim odwiedzisz sklep sportowy i kupisz dla siebie wyśniony sprzęt, warto jest sprawdzić, czy ta upragniona dyscyplina stanowi tą, co sprawi tyle satysfakcji, ile oczekujesz... i tutaj też trzeba wykazać się choć kapką cierpliwości, bo wyczynowa jazda rowerem, deskorolki, nawet jogging – wszystko to stanowi wyzwanie dla ciała i jeśli po pierwszym dniu rausz endorfinowy wywołuje euforię, drugiego dnia należy przeczekać zakwasy, doprowadzić do porządku przeciążone stawy i dać organizmowi nieco wytchnienia.

Buty dla sportowców

Wiosna to świetny okres, by zacząć żyć na sportowo. Jeżeli pragniesz dbać o kondycję, powinieneś zdobyć porządny sprzęt do ćwiczeń. Najważniejszym elementem w arsenale sportowca są wysokiej jakości buty. Mało osób wie, że bieganie po chodniku jest w zasadzie bardzo szkodliwe dla ludzkich stawów. By zmniejszyć te niszczące efekty sportu, warto zakupić buty, który skutecznie amortyzują uderzenia. Badacze, trudniący się fizjologią sportu, stworzyli modele idealne do różnych typów sportów.

Ekwipunek sportowy

Author: Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A
Uprawianie sportu to, obok prawidłowego żywienia, podstawa cieszenia się zdrowiem. W zasadzie można stwierdzić, że każda pora jest trafna, by zacząć trenować jakiś sport. Znana jest wszakże obszerna gama różnorakich dziedzin, które można wybrać. Niezależnie od tego na jaki rodzaj sportu postawić, zawsze niezbędne jest zdobycie porządnego ekwipunku. Trzeba wiedzieć, że z całego sprzętu sportowca kluczową funkcję mają buty. O ile zamierzać trenować siatkówkę, najlepszym nabytkiem stają się buty znanego producenta Asics Gel Task.

Przewodnik debiutującego biegacza

bieganie
Author: Jean-François Gornet
Source: http://www.flickr.com
Na wiosnę, w ludziach budzi się naturalna potrzeba ruchu, która doskonale łączy się z noworocznymi postanowieniami. "W tym roku wyszczupleję", "zacznę biegać", "rzucę fajki", "przebiegnę maraton" - rozbrzmiewa znajomo? Co innego rzec, a co innego te frazy zamienić w czyny. Im bliżej wiosny, tym nagminniej jestem bombardowany pytaniem - "w jaki sposób zacząć biegać?" I wydawałoby się, iż bieganie to najprostsza odmiana ruchu.

Odpowiednie przygotowanie do biegania

lekarz sportowy
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Wśród mieszkańców większych miast trwa moda na jogging. Coraz więcej osób w Polsce uprawia sport, a prawie 40 procent wśród nich robi to systematycznie. Jak widać w tej dziedzinie życia coraz prędzej doganiamy państwa Unii. Także z punktu widzenia ekonomii jest to bardzo dobry wskaźnik. Wzrost zainteresowania zdrową kuchnią oraz aktywnym stylem życia coraz większej liczby Polaków oznacza, że poziom życia w kraju wzrasta.

Pragniesz rozpocząć swoją przygodę ze sportem? Już w tym momencie zainwestuj w bieżnie Kettler bądź zapisz się na kurs karate, gdzie wszyscy ubierają kimona!

sport
Author: VIVOBAREFOOT
Source: http://www.flickr.com
Aktywny tryb życia prowadzi coraz więcej mieszkańców naszego kraju, jest to niewątpliwie dobra informacja, bowiem ruch to zdrowie. Sporo osób uprawia jogging, nordic walking czy jeździ na rowerze, aczkolwiek są to czynności, które możemy uprawiać przy ślicznej i słonecznej aurze.

Pages