Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Darłowo - wyborne miejsce na wypoczynek 2014

Interesujące artykuły

Darłowo to popularna miejscowość wakacyjna, wielokrotnie wybierana na wakacje nad morzem. Znajduje się u ujścia rzeki Wieprzy. Posiada dwie główne części: Darłówko i Racisław. Każdy to już teraz planuje urlop może pomału rezerwować pokoje gościnne. Darłowo czeka już bowiem na turystów.

źródło artykułu
Author: mmlolek
Source: http://www.flickr.com
W śródmieściu Darłowa uchował się średniowieczny układ urbanistyczny z centralnym rynkiem, będącym głównym placem w mieście. W przeszłości gród był opasany murem z wieżami i bramami. Współcześnie możemy oglądać jedyną pamiątkę po obwarowaniach miejskich pod postacią Bramy Kamiennej, przy ulicy Powstańców Śląskich w kierunku Ustki.

Najistotniejszym darłowskim zabytkiem jest Zamek Książąt Pomorskich. Stanowi on unikalny w kraju przykład gotyckiego zamku nadmorskiego. Zamek wzniesiono na planie kwadratu z wieżą o wysokości dwudziestu czterech metrów. Budowa obiektu zaczęła się w 1352 r. za czasów panowania Bogusława. W tym samym czasie miasto nawiązało również współpracę z Hanzą. W XVIII i XIX w. w zamku znajdowały się magazyny i więzienie, a od 1930 r. funkcjonuje tu muzeum, w którym zgromadzono zabytki pomorskiej sztuki ludowej, zabytkowe rzeźby wykonane z drewna , okazy sztuki sakralnej w sali rycerskiej, a także przykłady sztuki obecnych artystów. Wieża zamkowa też udostępniona jest do odwiedzania.

Najcenniejszym zabytkiem sakralnym Darłowa jest Kościół Mariacki, którego budowę zaczęto w tysiąc trzysta dwudziestym pierwszym roku. Blisko 70 lat później powstała wieża kościelna, zakrystia i kaplice boczne. W świątyni zobaczyć można sarkofagi książąt pomorskich, między innymi Eryka I - króla Danii, Norwegii i Szwecji. Od 1992 r.

Czy ten temat okazał się dla Ciebie fascynujący? To świetnie, gdyż gdy klikniesz tu, przeczytasz pożyteczne informacje, które Cię z pewnością zaabsorbują.

obiektem kultu jest tutaj figurka Matki Bożej Fatimskiej, Królowej Pokoju i Jedności, która została ukoronowana przez Ojca Świętego Jana Pawła II podczas audiencji w Rzymie. Innymi atrakcyjnymi darłowskimi świątyniami są: gotycki kościół świętego Jerzego będący kiedyś częścią szpitala świętego Ducha dla trędowatych oraz jedyny w naszym kraju przykład skandynawskiego gotyku - kościół świętej Gertrudy z gontowym dachem i gwiaździstym sklepieniem przystrojonym freskiem patronki żeglarzy św. Gertrudy oraz godłem cechów szewskiego i piwowarskiego. Warto zauważyć, że okna kościoła przypominają świetliki dawnych statków. W trakcie pobytu w Darłowie trzeba zobaczyć również barokowy Ratusz, który przebudowano w tysiąc siedemset dwudziestym piątym roku. Jest on obecnie siedzibą władz miasta. Przed Ratuszem stoi fontanna z posągiem rybaka z 1919 r.. Wokół pomnika wzniesionego po to, aby upamiętniał ludzi morza, zamieszczono cztery tablice z brązu, które prezentują zarys historii miasta. Interesującym obiektem zabytkowym jest również zespół młyna wodnego, obejmujący: młyn wodny, siłownię, turbinownię, dom mieszkalny oraz ogród.W Darłowie odbywa się sporo ciekawych imprez cyklicznych. Warto wybrać się głównie na: Ogólnopolski Bieg Eryka, Darłowski Festiwal Filmów Skandynawskich, Europejskie Warsztaty Muzyczne i Operowe, Galę Operetkową na Placu Kościuszki, Festiwal organowy w kościele św. Gertrudy, Czwartkowy Pociąg do Jazzu, Darłowski Festiwal Teatrów Ulicznych, Bałtycki Festiwal Tańca, Międzynarodowy Festiwal Latawców oraz Ogólnopolskie Otwarte Zawody Wędkarskie o Puchar Królewskiego Miasta Darłowa "Darłowski Dorsz", podczas, którego zawodnicy poławiają dorsze ze statku.

Darłowskie plaże leżą na obszarze dzielnicy Darłówko. Wyjątkowo ciekawa jest plaża zachodnia – piaszczysta i szeroka z obfitym zapleczem wypoczynkowym. Na wielbicieli aktywnego wypoczynku w Darłowie i jego okolicach czeka również: całoroczny Park Wodny „Jan”, szlaki kajakowe na rzekach Wieprza i Grabowa oraz szlaki rowerowe, w tym przebiegające obok jeziora Bukowo, a także stajnia i ośrodek jeździecki Rancho Mustafa w miejscowości Bobolin (cztery kilometry Darłowa). Warto także polecić nadzwyczaj ciekawe szlaki tematyczne, takie jak: Koszaliński Szlak Nadmorski obejmujący chroniony pas lasów mieszanych oraz jezior przymorskich, Szlak Cystersów z obiektami będącymi dziełem tego zgromadzenia, Szlak Rezerwatów z licznymi pomnikami przyrody i zamkami w Darłowie i Kręgu oraz Szlak Wiatraków z zabytkami sakralnymi i świeckimi, pomnikami przyrody, jeziorem Kopań oraz parkiem elektrowni wiatrowych.

***
Całkowitą ofertę na wypoczynek dwa tysiące czternaście w Darłowie można wyszukać w serwisie albo klikając na poniższe linki:
- agroturystyka Darłowo
- domki letniskowe nad jeziorem Darłowo (apartamenty nad morzem[)