Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Rolki zyskują współcześnie coraz wyższą popularność – czemu dobrze jest na nich często jeździć?

Interesujące artykuły

Po modzie na rower, później modzie na jogging, przyszła kolej na rolki. Przede wszystkim w Warszawie oraz innych większych miastach widać mocno, że coraz więcej osób interesuje się rolkami oraz na nich jeździ. Cóż, jest to na pewno faktycznie ciekawy sport, dzięki któremu można obcować z przyrodą i być bliżej ludzi.


Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2010
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com


Rolki spokey (kliknij po źródło), bądź każde inne zapewniają szansę na znakomitą rozrywkę i niesamowite doznania. Jazda na rolkach staje się powoli metodą na poznawanie nowych ludzi. Organizowane są wspólne jazdy, bądź nawet przejazdy kilkuset osobowych grup. Wszystko po to, aby propagować idee tego sportu, a także zwyczajnie znakomicie się bawić.


Rolki rekreacyjne (moje źródła) polecane są ludziom rzeczywiście w każdym wieku. Rozpoczynają już najmłodsi, którzy mają po kilka lat. Jeżdżą oni na rolkach i cieszą się z tego, że jest taka opcja. Rolki ćwiczą sprawność ruchową dzieci, mają znakomity wpływ na ich rozwój. Wysiłek fizyczny to najlepszy sposób na wypracowanie kondycji. To z tego względu lekarze polecają przeróżne formy wypoczynku, w tym właśnie rolki. Jest to korzystna informacja, kiedy najmłodsi sami z siebie na tych rolkach rzeczywiście i prawdziwie chcą pojeździć.


Z drugiej strony mamy sport wyczynowy. Pojawiają się hulajnogi wyczynowe (-> zobacz więcej), rolki i widać w Polsce coraz więcej fachowców w tej dziedzinie. Od kilku lat odbywają się w naszym kraju zawody, na jakie przyjeżdżają zawodnicy z całego świata. Nadal robi się to dla zabawy oraz dla prestiżu, ale współcześnie da się zauważyć tendencję taką samą jak na zachodzie – pojawiają się sponsorzy. Tak naprawdę ciężko się temu dziwić. Kiedy jakiś event przyciąga ludzi to warto się tam pokazać. Takie podejście mają firmy, które zazwyczaj ułatwiają rozwój tej dyscypliny sportu.
Dużą zaletą rolek jest to, że żeby rozpocząć jazdę nie potrzeba obecnie majątku. Tanie rolki oczywiście czasem starczą już na lata.


Najważniejsze będzie wybranie optymalnego rozmiaru obuwia, tak żeby stopa wygodnie w nich leżała.

Czy chcesz głębiej zbadać prezentowany na tej stronie wątek? Jeśli tak, bez obawy kliknij tu, żeby zobaczyć więcej ciekawostek!

Zbyt mały rozmiar to ryzyko obtarć oraz odcisków. Natomiast za duże rolki nie będą wystarczająco trzymały stopy, co może skończyć się czasami zwichnięciem.