Psycholog

Interesujące artykuły

Pod żadnym pozorem nie wahajmy się pójść do kompetentnego psychoterapeuty!

psycholog
Source: flickr.com
Coraz szybsze tempo życia, przeszkody ze zdobyciem pracy lub z utrzymaniem obecnego zatrudnienia, wieloletnie kredyty, zarobkowa emigracja i powrót do kraju, żeby na nowo ułożyć sobie życie… Wszystkie te problemy zostawiają ślad, mają wpływ na pogorszenie sprawności, co prowadzi do rosnącego poziomu stresu. Jeśli przekroczy on dopuszczalną dozę tolerowaną przez organizm i zamiast mobilizować rozpocznie przeszkadzać w
codziennym działaniu, to zapowiedź, że powinniśmy rozważyć wizytę u psychologa.

Chcielibyśmy zadbać o własne zdrowie, ale jak?

lekarz
Author: TownePost Network
Source: http://www.flickr.com
Napisanie, że zdrowie jest dla każdego człowieka najważniejsze, jakby nie patrzeć nie ma najmniejszego sensu. Przecież definitywnie każdy człowiek bardzo dobrze o tym wie. I z tego powodu tym bardziej mocno dziwi to, iż często najzupełniej deprecjonujemy rady doktorów, którzy mówią, że jeżeli nie chcielibyśmy narzekać na jakość swojego zdrowia, z całą pewnością powinniśmy wziąć się za siebie. Początkowo napiszmy jak wielce istotne jest to, aby o wiele częściej odwiedzać ośrodki zdrowia!

Pomoc wykwalifikowanego psychologa – w jakich przypadkach konieczna?

smutek
Author: Erin Stoodley
Source: http://www.flickr.com
Dość powszechnie uważa się obecnie, że z usług profesjonalnych psychologów powinny korzystać wyłącznie osoby borykające się z naprawdę ogromnymi problemami psychicznymi, które nie potrafią nawet sprawnie funkcjonować w społeczeństwie. Takie podejście jest jednak równocześnie nieprawdziwe jak i zwyczajnie krzywdzące, a dodatkowo prowadzi ono do tego, że wielu ludzi którym taka pomoc jest akurat konieczna najzwyczajniej wstydzi się z niej skorzystać. Warto w takim razie mieć świadomość tego, że specjalista taki będzie w stanie pomóc nam w którychkolwiek niełatwych sytuacjach w naszym życiu, które przecież raz na jakiś czas mogą dotykać dosłownie każdego z nas.

Jak harcerz ma obowiązek przygotować się do obozu?

obóz harcerski
Author: Leslie Science & Nature Center
Source: http://www.flickr.com
Duża część z nas dobrze wie, że posiadanie przez nas pasji jest istotnym składnikiem naszego życia. Jest to element, który pozwala się nam rozwijać oraz zdecydowanie rozszerzać nasze horyzonty. Można odważnie zaryzykować określeniem, że człowiek bez prywatnej pasji przegapia wiele wartościowych rzeczy we własnym życiu.

Lekarz Psychiatra? Tylko spokojnie!

psycholog
wyartykułujmy to szczerze, wielu ludziom stwierdzenia: psycholog, psychiatra czy psychoterapeuta mrożą krew w żyłach. Kojarzą im się bowiem z mrocznym pomieszczeniem, czymś na kształt okropnego zakładu psychiatrycznego lub w korzystniejszym wariancie chociażby z miejscem, jak w „Locie nad Kukułczym gniazdem”, gdzie grzebie się w głowie i powoduje się w niej sieczkę. dostają się tam pewniesame „czubki” – myślą dalej, a krew już tak zimna, że żyły zaczynają pękać… No dobra. czas zniszczyć te bajki.