Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Jak zapobiec zaparciom?

Interesujące artykuły

Zaparcia, znane także jako obstrukcja bądź zatwardzenie, to znana wielu osobom przypadłość. Nie należy powinno się jej zapobiegać, bo w poważnych przypadkach może stać się powodem zgonu. Owa niewygodna i krępująca przypadłość może mieć różne uzasadnienie. Trzeba wiedzieć, że przed użyciem produktów aptecznych, można spróbować walczyć z nią domowymi i naturalnymi metodami.
Jakie są podłoże kłopotów z wypróżnianiem się?
brzuch
Source: jezebel.com
Na zaparcia mogą cierpieć osoby cieszące się dobrym zdrowiem, które wg normy powinny oddawać stolec 1-2 dziennie lub co drugi dzień. To może być sygnał stosowania nieprawidłowej diety i picia zbyt małych ilości napojów a także brak błonnika w posiłkach. na tego typu problemy mogą również uskarżać się osoby prowadzące siedzący tryb życia oraz osoby w podeszłym wieku. Oprócz powszechnych zaniedbań i dość błahych powodów, jak np. złych nawyków, które w łatwy sposób zmienić, mogą być powody o innym charakterze, gdzie być może ingerencja medyczna jest jedyną deską ratunku.

Zobacz także inną bazę materiałów poruszających omawiany temat - bez strachu - wejście za darmo (https://www.reha-kompleks.pl/oferta-zabiegow/elektroterapia/), zatem wejdź na ten odnośnik!

Wyróżniamy cztery czołowe grupy powodów zaburzeń jelita grubego, które mogą być powodem zaparć: mechaniczne – np. niedrożność jelit, czy stres, toksyczne – np. zatrucie ołowiem, po podaniu leków, czynnościowe – np. u leżących chorych, osób starszych, oraz psychiczne – np. spowodowane silnym stresem lub depresją. Szacuje się, że na problemy z wypróżnieniem cierpi blisko 20% osób dorosłych. Jak temu zapobiegać?



W jaki sposób naturalnie poradzić sobie z zaparciami?
Nie wolno bagatelizować żadnego uczucia parcia na stolec i wstrzymywać go. To może spowodować zakłócenia odruchu defekacyjnego.Zaparcia określane jako nawykowe można leczyć na własną rękę.
Do leczenia doraźnego objawów wykorzystuje się najczęściej popularne leki na zaparcia – nie wolno ich nadużywać, ponieważ doprowadzą do rozleniwienia jelit. Aby usprawnić perystaltykę jelit warto pić więcej płynów oraz wprowadzenie regularnego ruchu do stylu życia. Niezwykle ważną rolę odgrywa codzienna dieta. Białe pieczywo nie ma cennych elementów ziaren zbóż, czyli błonnika, który tak samo jak miotełka sprząta układ pokarmowy. W domowym leczeniu zaparć bardzo dobrze spisuje się wszelka kiszonka, a najlepiej kiszona kapusta. Posiada ona dużo błonnika i żywych kultury bakterii, które wpływają na łatwe trawienie.

Znajdziesz tutaj bez dwóch zdań szczegółowe opracowanie (http://medimix.pl/akcesoria-medyczne) takiego tematu, zatem warto je dokładnie przeczytać. Poznasz wtedy dużo wartościowych informacji.

Pomocne w każdodniowej diecie mogą być również: śliwki, jabłka, buraczki, siemię lniane, kasze, truskawki, herbatki ziołowe – ale nie za często.