Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

W jaki sposób trenować, by były rezultaty? Jakie reguły są najbardziej istotne? Których reguł przestrzegać?

Interesujące artykuły

Budowa masy mięśniowej jest dość skomplikowanym procesem, dotyczy on wielu aspektów. Nie można twierdzić, że duże mięśnie możliwe jest by uzyskać tylko dzięki treningowi albo za sprawą suplementów. Warto trzymać się paru najważniejszych reguł. Na wstępie warto określić typ budowy naszego ciała. Należy określić czy jesteśmy mezomorfikiem, a może endomorfkiem? Powinno się trenować każdą część tkanki mięśniowej, to właśnie w taki sposób możliwa jest rozbudowa mięśni.

trening bokserski
Author: Ibere Romani
Source: http://www.flickr.com
Wszystkie partie mięśniowe powinniśmy ćwiczyć raz w tygodniu starać się, by robić treningi co drugi dzień, a także pilnować odpowiedniej ilości powtórzeń, dla przykładu od 6 do 12. Ilość serii trzeba dobrać pod kątem naszej kondycji jak również możliwości naszego organizmu. Powinno się zatroszczyć się o odpowiedni sposób jedzenie pod kątem ilości spożywanego białka, węglowodanów jak i tłuszczów.Pamiętać trzeba, że jeżeli chce się rozbudować mięśnie nie wystarczą jedynie idealne gotowe plany treningowe (takie jak ten), gdyż przede wszystkim powinno się dostarczyć 1,2-2 gramy białka na kilo naszej wagi w ciągu doby. Trzeba spożywać 5-6 posiłków dziennie, co mniej więcej 3 godziny. Powinniśmy robić jeden trening w czasie nie dłuższym niż 60 minut efektywnego ćwiczenia, bez brania pod uwagę przerw. Przerwy między seriami muszą być jak najkrótsze. Co istotne, najlepsze wyniki będziemy mieć, gdy na pojedynczym treningu maksymalnie będziemy trenować dwie-trzy partie mięśniowe. Warto zabierać jedzenie lub odżywki węglowodanowe i białkowe na trening. Zaraz po wysiłku dobrze jest je skonsumować, z pewnością natomiast nie warto czekać z tym do powrotu. Pomoże to w krótkim czasie zregenerować zmęczone mięśnie.

Warto także zmieniać ćwiczenia co kilka tygodni, tak by mięśnie atakowane były nowymi bodźcami - na tym polega prawidłowa rozbudowa mięśni - (należy wiedzieć, jak to robić). Zmiana może dotyczyć rozkładu różnych partii mięśniowych, ilości serii, albo też obciążenia. Ważna rada, nie powinniśmy się stresować. Unikajmy takich momentów, bo stresujące sytuacje, a raczej hormon, który jest przy tej okazji produkowany - kortyzol “zabija” przyrost masy mięśniowej. Kiedy się stresujesz, to spadkowi ulega tempo budowy mięśni.