mięśnie

Interesujące artykuły

Dbaj o kondycję przez cały rok

Author: Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A
Kiedy dużo ćwiczymy, budujemy muskulaturę, rzeźbimy ciało musimy bardzo uważać na to co i kiedy jemy. Niezwykle istotne jest to, żeby dostarczać ciału wszelkich potrzebnych substancji odżywczych. niezwykle istotne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są głównym źródłem energii w ciele człowieka, stąd powinny stanowić około 60-70 procent naszej diety. Na drugim miejscu znajdują się proteiny, konieczne do rozbudowywania mięśni, budowania odporności i wielu innych przemian zachodzących w organizmie. Na koniec zostały tłuszcze tez niezbędne choćby do przyswajania niektórych witamin oraz prawidłowego działania mózgu.

Sklep sportowy

Author: iStock.com
Nasz kraj odznacza się dość niedobrym klimatem. Dużą część roku występują tu ulewy, a temperatury są niskie. Drażni to na pewno każdego trenującego, który regularnie uprawia jogging. W zimowe miesiące konieczne stają się bieżnie znajdujące się w ogrzewanych miejscach. Kupowanie wejściówek na siłownie jednak jest dość kosztowne. Rozmaite te przeszkody zwyciężą zbudowanie prywatnej sali do ćwiczeń. W tym artykule omówimy sprzęty, które trzeba kupić, by wykreować domową siłownię.

Jak wybrać akcesoria masujące

Author: Wrocławskiego Parku Wodnego
Są bardzo różne typy masażu. Na przykład najpopularniejszy masaż relaksacyjny, masaż leczniczy, mnóstwo rodzajów masażu skupiającego się na mięśniach jakim poddają się sportowcy… Wypisywać można by długo. Skupmy się jednak na tym ostatnim rodzaju. Terapie, którym poddają się sportowcy nie należą do przyjemnych. Doskonałym przykładem mogą być tutaj biegacze długodystansowi. Zaczyna się właśnie okres jesiennych startów, w naszym kraju na jesień odbywają się trzy biegi maratońskie – we Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu, a przygotowanie do startu trwa dobrych parę miesięcy.

Sport pozwala zadbać o zdrowie oraz dostarcza sporo rozrywki

moda
Author: BOSS Green
Source: BOSS Green
Sport jest na całym świecie zadziwiająco popularny. To dziedzina dająca możliwość każdemu świetnie się bawić poprzez rywalizację z innymi, ale także pozwala podziwiać i dopingować swych ulubionych sportowców, którzy zawodowo uprawiają sport. Z perspektywy każdego człowieka, jest to dziedzina niezwykle istotna, ponieważ pozwala się oderwać od codziennych problemów i obowiązków, ale również pozwala skutecznie dbać o swą kondycję fizyczną.

Trening – jak go współcześnie zaplanować, żeby mieć pewność, że osiągnie się zadowalające rezultaty?

Ćwiczenia na brzuch
Source: jezebel.com
Dzisiaj wywierany jest naprawdę duży nacisk na posiadanie zgrabnego, wysportowanego ciała. Jednak osiągnięcie takiego efektu potrzebuje ogromnych nakładów pracy oraz wysiłku. Nic nie przychodzi samo. Podstawowe znaczenie ma stosownie dostosowana aktywność fizyczna. W jaki sposób w takim razie zaplanować satysfakcjonujący trening?

Jakie działania można podjąć, żeby utrzymać na dłużej odpowiednio szczupłą sylwetkę

suplement
Author: iStock
Source: iStock
Mało jest osób, które nie marzą o tym, aby mieć szczupłą sylwetkę. Jednak w rzeczywistości różnie może z tym być, bowiem nieodpowiednie nawyki żywieniowe, nieodpowiednia dieta i zbyt mało ruchu powodują, że niestety przeważnie będą się pojawiały najróżniejsze zaokrąglenia figury.

Chodzenie na siłownie jako niezwykle popularny sposób na poprawianie sylwetki

siłownia
Author: Health Gauge
Source: http://www.flickr.com
Trening na siłowni intensyfikuje poziom endorfin, co jednocześnie wiąże się z poprawą humoru. Dodatkowo osoby uczęszczające na siłownię czują się bardziej pewne siebie i znacznie bardziej pociągające, co także ma niebagatelny wpływ na właściwe samopoczucie.Przed zaczęciem treningu siłowego trzeba przede wszystkim zgłosić się do doktora, ażeby zdobyć potwierdzenie o braku przeciwwskazań do ćwiczeń takiego gatunku. Dobrze jest jeżeli siłownia Warszawa Bemowo oferuje trenera, który wspomógłby ustalić poprawny plan treningowy.

Masaż posiada wiele pozytywnych właściwości

masaż
Author: Zenspa1
Source: http://www.flickr.com
Masaż to świetne rozwiązanie. Nie ma większego znaczenia, czy coś nas pobolewa, czy odczuwamy że nasze mięśnie będą spięte, a być może posiadamy wrażenie, że co chwilę łapią nas skurcze. Trzeba chociaż raz na jakiś czas zapisać się na masaż, który będzie robiony przez specjalistę.

Jak choćby zbliżyć się zewnętrznym wyglądem do choćby Pudziana?

ciężarki do ćwiczeń
Author: sybersquad
Source: http://www.flickr.com
Bardzo łatwo dostrzec, że wśród polskich mężczyzn ostatnimi czasy jest ogromna chęć znacznego powiększenia własnej masy - oraz oczywiście mięśni. Ja to bardzo dobrze rozumiem, bo sam przed kilkoma laty także ciągle myślałem sobie, co zrobić, aby po prostu przypakować. Nie ma w tym nic nieodpowiedzialnego - oczywiście trzeba zachować umiar, ale to chyba ze wszystkim właśnie tak jest. Jak zatem możesz zbliżyć się do choćby Pudziana, a więc tego człowieka, który jest niekwestionowanym idolem dla wielu ludzi w naszym kraju?

Fitness w stolicy Wielkopolski dla każdego.

Ćwiczenia
Author: Commander, U.S. 7th Fleet
Source: http://www.flickr.com
Sieć klubów fitness w Poznaniu powstała z miłości do ruchu. Istnieją od 2004 roku. Kluczowym celem jest pokazanie innym jak istotna dla zdrowia jest lkondycja fizyczna. Ruch ma duży wpływ na samopoczucie. W klubach fintess w Poznaniu oprócz kompetentnego podejścia do zajęć treningowych, propaguje się także zdrowym lifestylem i umiejętnością cieszenia się ruchem.

Pages