Warszawa

Interesujące artykuły

5 alternatyw na wycieczkę po Polsce

polskie miasto
Author: John Menard
Source: http://www.flickr.com
Polska może się poszczycić dużą ilością atrakcji dla turystów, znajdujących się w różnych punktach. Są to przykładowo interesujące punkty, jakie można znaleźć w niewielkich miasteczkach i dużych miastach. Te ostatnie często posiadają niezwykle ciekawą historię, co znajduje odzwierciedlenie w dużej liczbie zabytków i innych historycznych pamiątek. Można je widzieć w całej okazałości, niestety w wielu przypadkach zniszczenia wojenne w dużym stopniu zaszkodziły obiektom zabytkowym, w miastach takich jak na przykład Warszawa.

Oferta jeździecka dla Warszawiaków

koń
Jazda konna zdaje się być wspaniałą rozrywką tak samo dla młodszych jak i dla dorosłych osób. Zamiłowanie do koni to cecha osób wrażliwych i kochających naturę i ciszę. Przebywanie z koniem sam na sam oraz możliwość jazdy w wolnej przestrzeni jest wspaniałą formą spędzania wolnego czasu zarówno z naszymi dziećmi jak i ze znajomymi.

Bolączki społeczeństwa starzejącego się

babcia
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
podobnie jak widoki się zmieniają o każdej porze roku, tak samo zmienia się nasze otoczenie, ludzie, z którymi przebywamy, sprawunki, jakie mamy, przeszłe czasy powoli pokrywające się jasnymi punktami… Nic jednakowoż nie jest tak widoczne i trudne do zniesienia, jak powolna jesień życia. Jeszcze jakiś czas temu byliśmy nastolatkami, radowaliśmy się życiem, a teraz jesien życia i w zależności od organizmu – raz bardziej obiecująco, raz gorzej. w obecnych czasach przybywa w Polsce ludzi w podeszłym wieku, a jednocześnie brakuje narodzin, a przecież nie zawsze tak było…

Ciężki żywot sportowca

piłkarz
Author: dom fellowes
Source: http://www.flickr.com
Piłkarz to ma życie, zdają się myśleć przeróżnej maści zapaleńcy, mali chłopcy rozmarzeni o karierze piłkarza. Myślą też zapracowani pracownicy, zarabiający średnią krajową, słyszący o niedorzecznych sumach za transfery, a także o wielkich zarobkach najbardziej znanych piłkarzy. Czy faktycznie jest tak różowo? trudno powiedzieć. uwielbiany futbolista, jak Ronaldo lub Messi to celebryci, wielbieni przez miliony fanów, lecz też z gwiazdorskim garbem pod postacią skandali, romansów i innych takich dodatków. Na innym końcu zaś są zwykli futboliści, tzn. „rzemieślnicy”, wytrwale pracujący, nieznani dla większości, nie posiadający sławy.