Warszawa

Interesujące artykuły

Ciężki żywot sportowca

piłkarz
Author: dom fellowes
Source: http://www.flickr.com
Piłkarz to ma życie, myślą rozmaitej maści kibice, młodzi chłopcy marzący o karierze piłkarza. rozmyślają o tym też zabiegani pracownicy, zarabiający średnią krajową, słyszący o absurdalnych kwotach za transfery, oraz o wielkich zarobkach najbardziej znanych futbolistów. Czy faktycznie jest tak różowo? trudno rozstrzygnąć. Znany futbolista, jak Ronaldo czy Messi to celebryci, kochani przez miliony fanów, lecz także z gwiazdorskim bagażem w postaci skandali, zdrad i innych tego typu dodatków. Na innym końcu zaś są zwykli piłkarze, tzn. „rzemieślnicy”, ciężko pracujący, nieznani dla większości, nie mający popularności.

Oferta jeździecka dla Warszawiaków

koń
Jazda konna jest znakomitą rozrywką zarówno dla młodszych jak i dla starszych osób. Zamiłowanie do koni to cecha ludzi wrażliwych i uwielbiających naturę i ciszę. Przebywanie z koniem sam na sam oraz możliwość jazdy na wolnym powietrzu jest cudowną formą spędzania weekendów zarówno z naszymi dziećmi jak i z przyjaciółmi.

5 alternatyw na wycieczkę po Polsce

polskie miasto
Author: John Menard
Source: http://www.flickr.com
Polska może się pochwalić dużą ilością atrakcji turystycznych, znajdujących się w rozmaitych miejscach. Będą to przykładowo ciekawe punkty, które można odszukać w małych miasteczkach i dużych miastach. Duże miasta nierzadko posiadają niezwykle ciekawą historię, co znajduje odbicie w dużej liczbie zabytków i różnorodnych pozostałości. Można je oglądać w całej okazałości, niestety w sporej liczbie przypadków zniszczenia wojenne bardzo zaszkodziły zabytkom, w miejscach takich jak na przykład Stolica.

Bolączki społeczeństwa starzejącego się

babcia
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
identycznie jak krajobrazy ulegają zmianie o każdej porze roku, jednocześnie zmienia się nasze otoczenie, ludzie, z którymi obcujemy, sprawy, które mamy, przeszłe czasy powoli pokrywające się bladymi kropkami… Nic jednakże nie jest tak zauważalne i dojmujące, jak powolna jesień życia. Jeszcze jakiś czas temu byliśmy dzieciakami, radowaliśmy się życiem, a dzisiaj jesień i w zależności od genów – raz korzystniej, raz beznadziejnie. dzisiaj przybywa w naszym kraju osób w podeszłym wieku, a w tym samym czasie mamy deficyt urodzeń, a wszak nie zawsze tak było…