Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Jak efektywnie przygotowywać się do półmaratonu oraz maratonu?

Interesujące artykuły

Rośnie moda na bieganie - tego typu moda jest z pewnością OK. W końcu pokazanie atutów biegania może zająć wiele chwil. W wielu przypadkach niejako uzależniamy się od biegania: bądź co bądź wytężony wysiłek fizyczny powoduje, że wydzielamy z automatu do organizmu endorfiny.


Letni trening biegania
Author: Thomas Rousing
Source: http://www.flickr.com
Czyli jeżeli dostrzeżemy, iż dzięki właśnie bieganiu jesteśmy szczęśliwsi, musimy wiedzieć, że to najzupełniej łatwo wytłumaczalne zjawisko. Potem nawet lenistwo nam nie przeszkodzi, ponieważ jakby nie patrzeć uzależnimy się od regularnego biegania. Co prawda uzależnienie w żadnym przypadku nie jest w porządku, lecz zasadniczo lepsze już uzależnienie od biegania, aniżeli od Internetu czy alkoholu. Gdy będziemy częściej biegali, zapewne po pewnym czasie zechcemy biegać nieco bardziej profesjonalnie.

Co prawda maraton jest interesujący, lecz początkowo niech typowego biegacza zainteresuje bardziej półmaraton. Jakby nie patrzeć rozkład treningów w półmaratonie - przykład - to bardziej wskazana alternatywa, no przynajmniej na początku. Zapewne potem nieco bardziej obeznany biegacz będzie chciał zaliczyć wreszcie maraton, ale na wszystko nadejdzie czas. Ciężko nie dostrzec, że bądź co bądź 100% amator, który ma za duże aspiracje, jest w stanie wyrządzić samemu sobie bardzo dużą krzywdę!

Bieganie dla zdrowia
Author: Gareth Williams
Source: http://www.flickr.com
Przykładowo zawał serca albo nawet śmierć niestety zdarzają się na trasie niektórych maratonów. To wyraźnie pokazuje, że wpierw należy odpowiednio przeanalizować własne umiejętności sportowe. Zwiększajmy własne możliwości, codziennie biegajmy nieco więcej, aż po jakimś czasie nareszcie będziemy bez problemu mogli biegać na maratonie. A co najbardziej istotne, zaliczymy ten bardzo długi bieg. Tak ćwiczymy swoją siłę.

Wiele osób dopytuje się Jak przygotować się do maratonu? - no cóż, trudne pytanie. Jednakże jeśli ktoś wie, iż najważniejsze jest to, aby nie robić autentycznie niczego wbrew swojemu zdrowiu, zapewne dorósł do tego, aby nareszcie bieg w maratonie. Są różne cykle treningowe. Jednakże przynajmniej na tę chwilę naprawdę istotne jest to by ciągle biegać, lecz także nie zapomnieć o pływalni, jeździe na rowerze i innych aktywnościom fizycznym.

Prezentowany materiał przedstawia rzeczywiście ważne sprawy, ale przeczytaj poza tym tamto opracowanie (https://www.witowextreme.pl/) - z pewnością stwierdzisz, że są wartościowe.

I powodzenia na maratonach!