Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Chcesz właściwie przygotować się do triathlonu? Przyda ci się parę wartościowych sugestii

Interesujące artykuły

Uprawianie sportu jest niezwykle istotnym elementem życia. Bez aktywności fizycznej momentalnie stracimy formę oraz będziemy mieć problemy zdrowotne. Jeśli szukasz wyzwań, możesz rozpocząć przygotowywać się do triathlonu. Jest to sport wytrzymałościowy, toteż nie wystarczy parę przysiadów. Konieczny będzie skrupulatnie przygotowany trening do triathlonu.
zrównoważony trening
Author: Arya Ziai
Source: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od tego czy każdy może brać udział w triathlonie? Jak najbardziej, jeśli umożliwia to stan zdrowia. Jest to sport dla osób nie borykających się z żadnymi dolegliwościami, zatem idź do lekarza, jakie orzeknie czy nie ma żadnych przeciwwskazań, by rozpocząć treningi - polecany artykuł o ofercie szkoły pływania. Możliwe, iż będą wymagane badania specjalistyczne, ale warto jest się im poddać, by od razu szczegółowo sprawdzić czy nic nam nie jest. Jeżeli okaże się, że wszystko jest w porządku, można rozpocząć regularne treningi. Jak wcześnie powinno się wystartować z przygotowaniami? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od kondycji osoby, jaka ma plan startować w triathlonie. Jednym starczy kilka tyg., dla innych z kolei nawet pół roku nie będzie wystarczać. Nie można sprecyzować ścisłych ram czasowych, dlatego zawsze lepiej jest rozpocząć wcześniej, by cieszyć się dobrą kondycją oraz nie mieć kłopotów z przepłynięciem lub test wysiłkowy kraków przebiegnięciem dystansu. Pamiętajmy bowiem, że triathlon to bieganie, pływanie i rower, z tego względu musimy sobie odpowiednio zaplanować treningi, aby na każdą z tych pojedynczych dyscyplin starczyło nam czasu i siły. Kluczowy jest regularny ruch, który pomału będzie budować naszą formę i powodować, że z każdym dniem będzie szło nam naprawdę lepiej.rower treningowy
Author: Grao Castellon
Source: http://www.flickr.com
Istotna jest też regeneracja, jaka nie pozwoli doprowadzić do sytuacji kompletnie wyłączającej nas ze sportu. Przetrenowanie i wyczerpanie to stany, jakie mogą potrzebować leczenia farmakologicznego, zatem jeśli tylko czujesz się przemęczony, lepiej odpuść na kilka dni cięższe treningi i zajmij się mniej obciążającym organizm sportem.Teraz już wiesz, jakie przygotowania konieczne są do triathlonu - -> zobacz przykłady. Rozpocznij ćwiczenia jak najszybciej, aby mieć więcej czasu na wyrobienie właściwej kondycji oraz dzięki temu być w stanie osiągnąć wynik, na jaki liczyliśmy.