profilaktyka

Interesujące artykuły

Medykament wspierający leczenie odcisków

stopa
Author: Salvequick
Source: Salvequick
Wiele kobiet na całym globie narzeka na niewygodną i uciążliwą przypadłość, mianowicie na odciski. Powstają one w wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji stóp a także niewłaściwie dopasowanego obuwia. Mechanizm ich powstawania jest prosty. Są one efektem ciągłego ucisku lub tarcia. Podczas takiego biegu skóra dla obrony tworzy tak zwane komórki warstwy rogowej, które nie są podatne na złuszczanie, a nie eleminowane powodują brzydki wygląd oraz często uciążliwy ból. Z tego powodu podczas kupna obuwia należy zwrócić uwagę na jego komfort i dostosowany do stopy, nie powinny one powodować oratć i zranien. Natomiast jeżeli już je zauważymy należy zadbać o odpowiednią profilaktykę.

Kontroluj swoje zdrowie, przeprowadzając okresowe badania lekarskie, to doprawdy wyjątkowo istotne

usg
Author: Edwin Maolana
Source: http://www.flickr.com
Bez wątpienia każda osoba bywa świadoma, jak ważną wartością jest zdrowie oraz jak dużo zainteresowania warto mu poświęcać. Regularne badania profilaktyczne pomagają odkryć we wczesnym momencie wiele poważnych chorób oraz odpowiednio wcześnie rozpocząć kurację. Przez to ma się znaczniejsze szanse na zupełne wyzdrowienie, a nawet na zapobieganie występowaniu pewnych chorób.

Jak i czy skutecznie można uchronić się przed chorobami oczu? Przedstawiamy parę wskazówek dotyczących choroby AMD

szpital
Author: Interested Bystandr
Source: http://www.flickr.com
Czy wiesz, czym jest AMD? Najczęściej nie mamy zbyt dużej wiedzy na temat schorzeń oczu, chociaż dotyczą one coraz większej ilości ludzi. Zwykle zaczynamy interesować się możliwościami leczenia dopiero wtedy, gdy już dopadnie nas choroba - jednakże warto zdać sobie sprawę z tego, że niejednokrotnie wtedy jest już za późno.

Ta choroba potrafi stać się podstępna

zdjecia
Author: Krzysztof Pędrys
Source: http://www.flickr.com
Istnieją choroby, które rozwijają się w taki sposób i które jednocześnie zaoferują tak jasne symptomy, że często samodzielnie, jeszcze przed konsultacją z doktorem, jesteśmy w stanie wiedzieć, co nam dolega. Jednak istnieją też takie choroby, które latami mają szansę się rozwijać bez naszej świadomości, albo mają szansę dawać takie objawy, że nawet lekarzom będzie ciężko dać końcową diagnozę. Nie mniej im prędzej wyłapiemy, że dzieje się coś niedobrego z naszym organizmem, tym większa będzie szansa na całkowite wyleczenie.

Idealny pomysł na zdrowy wypoczynek

wczasy w górach
Author: Scott Jordan
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach ciągle gdzieś pędzimy na łeb, na szyję. Nie mamy czasu by zdrowo się odżywiać, brak nam ogółem czasu na wszystko. Staramy się samych siebie przed sobą wytłumaczyć, a to z tego, że nie mieliśmy czasu kolejny raz zjeść śniadania, czy też tłumaczymy się przed sobą z zajadania stresu ogromną ilością słodyczy. Dopiero, gdy dobiera się do nas choroba większość z nas chce coś w swoim życiu zmienić.