fitness

Interesujące artykuły

Z uprawiania sportu i systematycznych ćwiczeń wypływają jedynie zalety

Star Fitness 5
Author: Rafał Depa
Source: Rafał Depa
Nie wszyscy z nas muszą być pasjonatami sportu czy szeroko definiowanej rekreacji. Systematyczne ćwiczenia wpływają w znacznym stopniu choćby na to, w jaki sposób się czujemy oraz ile mamy energii. Paradoksalnie, po wyczerpującym treningu możemy mieć tej energii jeszcze więcej niż przed nim. Nasza sylwetka, którą utrzymujemy w doskonałej formie przez okrągły rok, to nasza wizytówka, o którą z dużą przyjemnością się troszczymy. Właściwie dobrane komplety ćwiczeń to świetne rozwiązanie, głównie dla osób opornych.

Zacznij się ruszać już teraz

Author: Fit4Fun
Pompki to świetne ćwiczenie, które jest przeznaczone nie tylko dla panów, trenują w ten sposób również kobiety, albowiem jest to ćwiczenie, które perfekcyjnie oddziałuje na biust. Pompki są skuteczne w formowaniu klatki piersiowej tylko pod takim warunkiem, że będą one wykonywane w sposób poprawny.

Odżywki, które można stosować by być w dobrej formie

Po długiej jak i niezmiernie nużącej zimie pozostały już raczej tylko wspomnienia. Nadchodzące dni z pewnością będą coraz bardziej ciepłe, co sprawi, że będziemy zakładać lżejsze ubrania. Nie wszystkim to jednak będzie odpowiadać, albowiem niektórzy z nas przez okres dłuższej zimy zdołali nabrać parę niepotrzebnych kilogramów, których wiosną nie będzie można ukryć sporą ilością ubrań.

Sprzęt sportowy

buty marki Nike
Author: Achim Hepp
Source: http://www.flickr.com
Dla fanów sportu jednym z najważniejszych elementów jest odpowiedni sprzęt. Ludzie ci inwestują więc często w kosztowny sprzęt do profesjonalnych treningów. Niekiedy zdarza się, że po zakupie tego rodzaju sprzętu rezygnują z uprawiania sportu. Część jednak kontynuuje trenowanie i korzysta z zakupionych urządzeń przez długi czas. Trzeba pamiętać, że przy odpowiednim poziomie zmotywowania danego zawodnika trening może być prowadzony bez obowiązku kupowania kosztownego sprzętu. Przynajmniej nie w każdej sytuacji się przepłaca.

Sprzęt sportowy

Author: Sport-shop.pl
Sprawdzone przez wielu użytkowników sprzętu sportowego i pasjonatów fitnessu propozycje producentów dostępne są już teraz na rynku w znakomitych cenach. Urządzenie takie jak bieżnia elektryczna często wybierane jest też do domów, gdzie sport liczy się w szczególności. Jest to bardzo przydatny sprzęt, dzięki któremu można zachować formę i poprawiać kondycję fizyczną przez pełen rok – też zimą. Nieprzyjemne dla wielu bieganie na dworze, kiedy pada śnieg, może odbywać się od dziś również w domowym zaciszu!

W jaki sposób wytrenować dobrą kondycję?

rowery
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Jesień i zima to świetny moment na wyrabianie sylwetki. Zdobycie karnetu do klubu fitness w Polsce to dość kosztowna rzecz. O wiele bardziej racjonalne jest sprawienie sobie własnej siłowni w domu. Jeżeli posiadasz wolną przestrzeń, na przykład w garażu albo w piwnicy, opłaca się kupić atlas do ćwiczeń oraz inne sprzęty i cieszyć się treningiem o dowolnej porze. Bez ścisku i głośnej muzyki.

Świetna forma w domu

Author: iStock.com
Jesienne miesiące to świetny czas na wyrabianie sylwetki. Kupno karnetu do klubu fitness w Polsce to dość nietania rzecz. Dużo bardziej racjonalne jest zaprojektowanie osobistej siłowni w lokum. Jeśli znajdziesz odpowiedni metraż, na przykład w pokoju lub w piwnicy, warto zainwestować w atlas do ćwiczeń oraz inne sprzęty i szlifować formę o dowolnej porze. Bez tłumu ludzi i nielubianej muzyki.

Specyfika zajęć w klubach fitness. Jakie programy są teraz trendy /

zajęcia fitness
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie coraz więcej osób zważa na korzyści z podejmowania aktywności fizycznej. Ma to bezpośredni związek z epidemią otyłości, jaką obserwuje się na chwilę obecną w dużej liczbie krajów. Niektórzy więc starają się z tym radzić zapisując się na zajęcia ruchowe. Rzecz jasna w tego rodzaju ćwiczeniach udział biorą nie tylko osoby walczące z problemem otyłości.

Podchodźmy umiejętnie do codziennych ćwiczeń!

Author: Fit4Fun
Polska to nie Stany Zjednoczone bądź Meksyk - w dalszym ciągu mamy większe kłopoty, niż nadwaga. A jeśli nawet zbyt dużo ważymy, i tak nie wyglądamy jak "typowy" mieszkaniec USA. Choć naturalnie nie można sądzić, że polskie społeczeństwo nie musi w zupełności zwracać swojej uwagi na własną wagę! A zresztą wystarczy trochę się rozejrzeć - szczególnie wakacje w Jastarni albo nad mazurskimi jeziorami doskonale pokazują, iż trudno powiedzieć, że większość ludzi atrakcyjnie wygląda. Krzywy nos czy brzydkie włosy? Pewnie w tym momencie wiele nie zdołamy zdziałać.

Pages