fitness

Interesujące artykuły

Spacery z kijkami dobre dla kondycji

nordic walking
Author: Nujotajiem.lv Palki.lv
Source: http://www.flickr.com
Ostatnio chętnie wybieranym typem aktywności jest nordic walking. Można stwierdzić, że dzięki popularności tej dyscypliny spacery mają całkowicie inny wymiar niż to było kiedyś. Dzięki tej dyscyplinie czerpie się wszystkie korzyści wypływające z normalnego spaceru, połączone z innymi korzystnymi następstwami dla organizmu człowieka. Niektórym może się wydawać, że nordic walking pasuje jedynie do emerytów i jedynie oni wybierają ją na co dzień. Jest to jednak nieprawda, chodzenie z kijkami może być dobrą formą spędzania wolnego czasu dla każdej osoby. Warto dodać, że podczas tego rodzaju wycieczek spala się dwa razy więcej kalorii niż w przypadku zwykłego spaceru. Dzieje się tak, ponieważ w tym specyficznym chodzie wykonuje się również charakterystyczne ruchy rąk, zbliżone jak przy biegach narciarskich.

Sprzęt sportowy

Author: Sport-shop.pl
Sprawdzone przez wielu użytkowników sprzętu sportowego i pasjonatów ćwiczeń oferty producentów dostępne są już dziś na rynku w doskonałych cenach. Urządzenie takie jak bieżnia elektryczna najczęściej wybierane jest też do domów, gdzie sport liczy się szczególnie. Jest to niesamowicie przydatny sprzęt, dzięki któremu można zachować formę oraz poprawiać kondycję fizyczną przez cały rok – również zimą. Przykre dla wielu bieganie na dworze, kiedy pada śnieg, może odbywać się od dzisiaj również w domowym zaciszu!

Z uprawiania sportu i systematycznych ćwiczeń wypływają jedynie zalety

Star Fitness 5
Author: Rafał Depa
Source: Rafał Depa
Nie wszyscy z nas muszą być pasjonatami sportu czy szeroko definiowanej rekreacji. Systematyczne ćwiczenia wpływają w znacznym stopniu choćby na to, w jaki sposób się czujemy oraz ile mamy energii. Paradoksalnie, po wyczerpującym treningu możemy mieć tej energii jeszcze więcej niż przed nim. Nasza sylwetka, którą utrzymujemy w doskonałej formie przez okrągły rok, to nasza wizytówka, o którą z dużą przyjemnością się troszczymy. Właściwie dobrane komplety ćwiczeń to świetne rozwiązanie, głównie dla osób opornych.

Zacznij się ruszać już teraz

Author: Fit4Fun
Pompki to świetne ćwiczenie, które jest przeznaczone nie tylko dla panów, trenują w ten sposób również kobiety, albowiem jest to ćwiczenie, które perfekcyjnie oddziałuje na biust. Pompki są skuteczne w formowaniu klatki piersiowej tylko pod takim warunkiem, że będą one wykonywane w sposób poprawny.

Odżywki, które można stosować by być w dobrej formie

Po długiej jak i niezmiernie nużącej zimie pozostały już raczej tylko wspomnienia. Nadchodzące dni z pewnością będą coraz bardziej ciepłe, co sprawi, że będziemy zakładać lżejsze ubrania. Nie wszystkim to jednak będzie odpowiadać, albowiem niektórzy z nas przez okres dłuższej zimy zdołali nabrać parę niepotrzebnych kilogramów, których wiosną nie będzie można ukryć sporą ilością ubrań.

Pages