gimnastyka

Interesujące artykuły

Szeroka dziedzina aktywności sportowej będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania.

trening
Author: Stewart Chambers
Source: http://www.flickr.com
W trójboju – sportowiec kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie, a do całkowitego czasu wlicza się także zmianę odzieży sportowej. Przygotowując się do triathlonu trzeba pamiętać o ćwiczeniach siłowych, sprawnościowych, stabilizujących, rozciągających a także o głównym aspekcie treningu - tzn. prostych ruchach rozgrzewających czy też dogrzewających . Taką gimnastykę warto wykonać przed każdym treningiem pływackim , treningiem rowerowym i bieganiem. Niezwykle istotne jest, aby główne mięśnie a także stawy były przygotowane na ciężką pracę.

Jeżeli uprawiasz dyscypliny zimowe, nie zapomnij o odpowiednim przygotowaniu kondycyjnym

zima
Author: Bureau of Land Management Oregon/Washington
Source: http://www.flickr.com
Spośród licznych sportów zimowych jazda na nartach jest stosunkowo popularna . Jest to dyscyplina, której podstaw uczą się już dzieci w wieku szkolnym. Szkółki narciarskie organizowane są zasadniczo w każdej górskiej miejscowości, do której tłumnie zjeżdżają turyści szusować po ośnieżonych stokach.

Nieco gimnastyki

Psy
Source: http://pixabay.com
Dla osób wykonujących siedzącą pracę polecany jest aktywny wypoczynek. Oczywiście sport powinien być normą, bo to najprostszy sposób na utrzymanie zdrowia i dobrej formy. Większości ludzi jednak niełatwo jest przekonać się do codziennej aktywności. W lepszej sytuacji są posiadacze psów. Posiadanie czworonoga zmusza do wychodzenia z mieszkania minimum kilka razy na dzień, na przynajmniej kilkanaście minut. To już jakiś początek. Każda minuta wysiłku na dworze przykłada się do polepszenia naszej formy.