jeziora

Interesujące artykuły

Pragniesz przeżyć cudowne oraz niebanalne wakacje? Jedź na śliczne i malownicze Kaszuby

Kaszuby
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
W Polsce nie brakuje ładnych regionów, oferujących turystom spokój, ciszę, piękne widoki, jak również liczne ciekawostki turystyczne. Właśnie takim rejonem okazują się Kaszuby, położone w północnej części kraju oraz sięgające swoimi ziemiami aż do Morza Bałtyckiego. Kaszuby są regionem dość charakterystycznym, a równocześnie wysoce zróżnicowanym. Przez to każdy urlopowicz znajdzie tu coś dla siebie.

Ucieczka od miejskiego zgiełku, czyli metoda na czynny urlop

Sporty wodne
Author: David van der Mark
Source: http://www.flickr.com
Istnieją ludzie, którzy nie są w stanie usiedzieć w jednym miejscu. Nosi ich wszędzie, byle jak najdalej od głośnego miasta. Wybierają miejsca z dala od cywilizacji, tam, gdzie będą w stanie poczuć wolność, zaszywają się w miejsca dzikie, które dają coś więcej niż zdobycze cywilizacji.

Z jakich powodów Mazury cieszą się taką popularnością wśród turystów, najciekawsze miejsca w bardzo ładnym Olsztynie

Mazury
Author: James St. John
Source: http://www.flickr.com
Mazury od dawna stanowią jeden z najbardziej popularnych turystycznych rejonów w naszym kraju. Co roku przybywają tam tysiące osób spragnionych spokoju, ciszy, albo beztroskiej zabawy. Bo to wszystko można na Mazurach znaleźć, są tam malutkie miasteczka, w których odpocząć można od cywilizacji, jak też popularne miejscowości wypoczynkowe, w jakich zabawa trwa przez cały czas, bez względu na porę dnia i pogodę.

Dlaczego warto pojechać na wakacje nad mazurskie jeziora

Jezioro, Mazury
Author: evoonia
Source: http://www.flickr.com
Region Warmii i Mazur często określamy mianem „Krainy Tysiąca Jezior”, niemniej jednak jest on w większym stopniu bogatszy w jeziora, niż sugeruje to jego pseudonim. Na obszarze Warmii i Mazur doliczono się około 2000 jezior. Ich charakterystyczne rozmieszczenie, urozmaicona linia brzegowa i otoczenie okazałej natury sprawiły, że zrobiono tu kompleksowo zaopatrzony Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, na którego przebycie powinno się przeznaczyć dziesięć dni. Podkreślić trzeba fakt, że w regionie znajduje się najpotężniejsze polskie jezioro: Śniardwy.

Na spływie kajakowym

jeziora
Może w w naszym kraju nie posiadamy upalnego lata, ciepłego morza czy najlepszych stoków narciarskich, ale za to posiadamy cudowne rzeki! Dlatego jeżeli cenimy aktywny wypoczynek, chcemy odpocząć, oderwać myśli od codziennych problemów, poczuć się wolnym i jednocześnie odreagować stres – postawmy na urlop w kajaku.

Z jakich powodów noclegi w Mikołajkach są tak regularnie wybierane przez Polaków?

szkolenie
Author: The Liverpool School of English
Source: http://www.flickr.com
Lato to czas urlopów. Każdy udaje się w inne miejsce, jednakowoż zwykle bywają to góry albo morze. Niekiedy wczasowicze wolą również wody stojące. W Polsce bardzo duże skupisko jezior znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim.
Najpopularniejsze są Mikołajki noclegi, tam są jednymi z droższych, niemniej dużo ludzi pomimo wszystko wyjeżdża dokładnie w tamtejsze okolice.

Wakacje Mazury nie tylko dla amatorów motorówek

mazurskie jezioro
Author: Saskia van de Nieuwenhof
Source: http://www.flickr.com/
Nocegi Giżycko pokazują wielkie zaciekawienie tamtejszymi rejonami. Udając się na wczasy, staramy się poszukać takich miejsc, które cieszą się świetną opinią, posiadają nam wiele do zaproponowania, a jeszcze zaoferują nam możliwość zwiedzenia okolicznych miejscowości.

Agroturystyka i atrakcyjne atrakcje na Kaszubach. Trzeba ja odwiedzić

Kaszuby
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Kaszuby to śliczny, ogromnie tajemniczy region, który położony jest w północnej Polsce. Kaszuby to nie wyłącznie doskonałe regiony i krajobrazy, lecz też odrębna kultura i zwyczaje, jakie na pewno wskazane jest poznać. Nowinką jest to, iż pomimo tego, że Kaszuby są okręgiem polskim, to mowa kaszubska jest bezapelacyjnie nie zrozumiała dla typowego, przeciętnego Polaka.