jeziora

Interesujące artykuły

Agroturystyka i atrakcyjne atrakcje na Kaszubach. Trzeba ja odwiedzić

Kaszuby
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Kaszuby to śliczny, niezwykle malowniczy rejon, jaki położony jest w północnej Polsce. Kaszuby to nie wyłącznie doskonałe regiony i widoki, ale także odrębna kultura oraz zwyczaje, które na pewno wskazane jest poznać. Ciekawostką jest to, że mimo tego, że Kaszuby są rejonem polskim, to mowa kaszubska jest bezwarunkowo nie zrozumiała dla typowego, przeciętnego Polaka.

Z jakich powodów Mazury cieszą się taką popularnością wśród turystów, najciekawsze miejsca w bardzo ładnym Olsztynie

Mazury
Author: James St. John
Source: http://www.flickr.com
Mazury od dawna stanowią jeden z najpopularniejszych regionów turystycznych w naszym kraju. Co roku przybywają tam setki tysięcy osób spragnionych spokoju, ciszy, albo beztroskiej zabawy. Bo wszystkie te rzeczy da się na Mazurach znaleźć, jest tam wiele malutkich miasteczek, w których można odpocząć od zgiełku, jak też gwarne miejscowości wypoczynkowe, w jakich zabawa trwa bez przerwy, bez względu na to, czy jest dzień czy noc.

Ucieczka od miejskiego zgiełku, czyli metoda na czynny urlop

Sporty wodne
Author: David van der Mark
Source: http://www.flickr.com
Są ludzie, którzy nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu. Nosi ich wszędzie, byle dalej od zgiełku miasta. Wybierają miejsca z dala od ludzi, tam, gdzie mogą poczuć swego rodzaju swobodę, uciekają w miejsca spokojne, które dają coś więcej niż to o co ma do zaoferowania ludzkość.

Dlaczego warto pojechać na wakacje nad mazurskie jeziora

Jezioro, Mazury
Author: evoonia
Source: http://www.flickr.com
Terytorium Warmii i Mazur częstokrotnie nazywamy mianem „Krainy Tysiąca Jezior”, aczkolwiek jest on bardziej bogatszy w jeziora, niż sugeruje to jego pseudonim. Na terenie Krainy Tysięcy Jezior doliczono się coś koło dwóch tysięcy jezior. Ich charakterystyczne rozmieszczenie, urozmaicona linia brzegowa i otoczenie fenomenalnej przyrody spowodował, że stworzono tu kompleksowo wyposażony Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, na którego przebycie trzeba zarezerwować dziesięć dni. Zaznaczyć warto fakt, iż w regionie znajduje się najpotężniejsze polskie jezioro: Śniardwy.

Pragniesz przeżyć cudowne oraz niebanalne wakacje? Jedź na śliczne i malownicze Kaszuby

Kaszuby
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
W Polsce nie brakuje ładnych regionów, oferujących turystom spokój, ciszę, piękne widoki, jak również liczne ciekawostki turystyczne. Właśnie takim rejonem okazują się Kaszuby, położone w północnej części kraju oraz sięgające swoimi ziemiami aż do Morza Bałtyckiego. Kaszuby są regionem dość charakterystycznym, a równocześnie wysoce zróżnicowanym. Przez to każdy urlopowicz znajdzie tu coś dla siebie.

Na spływie kajakowym

jeziora
Może w w naszym kraju nie posiadamy upalnego lata, ciepłego morza czy najlepszych stoków narciarskich, ale za to posiadamy cudowne rzeki! Dlatego jeżeli cenimy aktywny wypoczynek, chcemy odpocząć, oderwać myśli od codziennych problemów, poczuć się wolnym i jednocześnie odreagować stres – postawmy na urlop w kajaku.

Z jakich powodów noclegi w Mikołajkach są tak regularnie wybierane przez Polaków?

szkolenie
Author: The Liverpool School of English
Source: http://www.flickr.com
Lato to czas urlopów. Każdy udaje się w inne miejsce, jednakowoż zwykle bywają to góry albo morze. Niekiedy wczasowicze wolą również wody stojące. W Polsce bardzo duże skupisko jezior znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim.
Najpopularniejsze są Mikołajki noclegi, tam są jednymi z droższych, niemniej dużo ludzi pomimo wszystko wyjeżdża dokładnie w tamtejsze okolice.

Wakacje Mazury nie tylko dla amatorów motorówek

mazurskie jezioro
Author: Saskia van de Nieuwenhof
Source: http://www.flickr.com/
Nocegi Giżycko pokazują wielkie zaciekawienie tamtejszymi rejonami. Udając się na wczasy, staramy się poszukać takich miejsc, które cieszą się świetną opinią, posiadają nam wiele do zaproponowania, a jeszcze zaoferują nam możliwość zwiedzenia okolicznych miejscowości.